• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Co możemy robić ciekawego w długie weekendy?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – w końcu jeżeli sprytnie podejdziemy do tego, wysoce prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być także być za częste – ciągle Polacy są narodem na dorobku, lecz z pewnością odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż trzeba koniecznie siedzieć w dłuższy weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie bądź na działce. To takie typowe… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Choćby wycieczka do Budapesztu, Paryża bądź Madrytu.

Każdego roku, w szczególności wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To bardzo dobrze, przecież poznawanie innych państw, kultur, jedzenia, etc. jest bardzo wciągające, lecz także rozwijające. Na wycieczkę można pojechać samodzielnie, ew. z grupą bliskich, ale również z biurami podróży. Na pewno ta druga alternatywa jest tańsza. W końcu jeśli chcemy spędzić długi weekend w Lizbonie – np., sam dojazd to spory koszt. Chociaż nie jest to regułą. Wydaje się jednak, iż obie opcje mają sporo atutów.

Dla takich osób, które wolą jechać autem, a do tego nie mają za dużo czasu oraz pieniędzy, polecić można poznawanie Polski. Przecież chociażby Toruń to miejsce, gdzie możemy miło spędzić weekend. Bardzo ciekawe są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla tych osób, które raczej nie przepadają za tłumami, kategorycznie odradza się pobyt w Zakopanem. Zakopane to niesamowicie popularny kurort wakacyjny, ale kiedy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest niemal oblężona przez turystów – w szczególności tych z Warszawy.
zobacz także: serwis internetowy

Categories: Turystyka

Comments are closed.