• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

W ostatnim czasie wiele informacji jest udostępnianych w mediach o zanieczyszczeniu powietrza, przede wszystkim w dużych skupiskach miejskich. Takie informacje są bardzo alarmujące. Wszyscy, którzy choć trochę myślą perspektywicznie są zmuszeni przyznać, że taki fakt nie ma prawa być upraszczany. Jeżeli każdy rozważył w jaki sposób może sam przyłożyć się do spowolnienia emisji zanieczyszczeń, to dylemat w ogromnej mierze zostałby zlikwidowany. Co przydałoby się wziąć pod lupę? Przeanalizujmy jakimi produktami ogrzewamy nasze domostwa?

Węgiel to bezkompromisowo nieekologiczny opał. Jakim paliwem należałoby go zastąpić? Wiedziałeś o wspaniałych parametrach brykietu oraz pelletu? Brykiet i pellet tworzony jest z wiórów drzewnych. Poddany przetworzeniu wspaniale nadaje się do palenia w kominku lub celowo dostosowanym kotle na pellet. Do wyprodukowania tego materiału nie wytrzebia się dodatkowych okolic lasu, tylko posługuje się odpady. W takim układzie nie dewastujemy środowiska! Materiały te odróżnia wysoka wartość opałowa oraz niska zawartość popiołu. Poza tym brykiet i pellet jest niebywale czystym i komfortowym paliwem.

W sklepach internetowych można dostać pellet i brykiet wytworzony z dowolnych gatunków drewna. Najwydajniejszy jest opał wykonany z wiórów drzewa dębowego.

Streszczając wspomniane w tekście kwestie należy pamiętać o ochronie środowiska. Wtedy zawsze dostosujemy paliwo do aktualnych wymagań.
źródło: http://dobrybrykiet.pl/, DobryBrykiet

Categories: Inne

Comments are closed.