• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Planując wyposażenie domu czy mieszkania, szczególnie dużo uwagi należy poświęcić oświetleniu. Odpowiednie oświetlenie nie tylko zapewnia wygodę podczas pracy, ale także nadaje mieszkaniu przytulny nastrój. Z uwagi na ten fakt wybór właściwego oświetlenia do każdego z pomieszczeń w domu jest tak znaczący i dobrze jest poświęcić tej kwestii nieco uwagi.

Właściwe oświetlenie jest kluczowe dla dobrego samopoczucia wieczorami, kiedy światło dzienne nie dociera już do naszych mieszkań. Szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy dni są krótkie i ciemne, znaczące jest oświetlenie mieszkania, umożliwiające wygodną pracę i odpoczynek we własnych czterech ścianach. Warto wiedzieć, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę wybierając sztuczne oświetlenie do domowych pomieszczeń.

Jasna jadalnia, nastrojowy salon

Kuchnia to miejsce, w którym gromadzi się cała rodzina, musi być więc odpowiednio oświetlona. Bardzo ważna jest moc i ilość żarówek: kuchnia musi być solidnie oświetlona na całej powierzchni. Ciekawym pomysłem są też dodatkowe lampy punktowe nad każdym blatem roboczym. Jeśli chodzi o walory estetyczne, to lampy do kuchni powinny być dobierane w zależności od stylistyki, w jakiej utrzymana jest kuchnia. Niezależnie od tego, czy lubimy klasykę czy nowoczesność, specjalistyczne sklepy i stacjonarne oraz internetowe markety budowlane mogą nam zaoferować bogatą paletę lamp kuchennych, obejmującą lampy nowoczesne oraz tradycyjne.

Z kolei w salonie warto zadbać o mocne światło górne oraz nastrojowe lampy boczne.

Obok większego żyrandola z kilkoma żarówkami warto zdecydować się na jeden lub dwa kinkiety – da nam to możliwość wyboru oświetlenia w zależności od nastroju. Z kolei w łazience istotne jest, by mocno oświetlone było lustro: świetnie w tym przypadku sprawdzą się oprawy led, które nie tylko generują równe i mocne światło, ale również są energooszczędne. Także oświetlenie korytarza czy przedpokoju może być bardzo różnorodne i obejmować np. plafony lub kinkiety, które możemy dobrać w zależności od kolorystyki oraz stylu pomieszczenia.

Categories: Nieruchomości

Comments are closed.