• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najbardziej interesujących regionów naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia znajdujących się w nim państw zazwyczaj nie jest prosta – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to całkowicie bezpieczny region który będzie dodatkowo fantastyczną propozycją dla każdego, kto tylko chce wyjechać na faktycznie wymarzone wczasy.
Bardzo ciekawym i równocześnie trochę niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być niezwykle interesująca, gdyż Serbowie – podobnie jak Polacy – zaliczają się do ludów słowiańskich, dzięki czemu chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, oferuje całe mnóstwo świetnych zabytków które z pewnością zainteresują każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym wspaniałe krajobrazy, z powodu których spędzone w niej wakacje będą dla każdego z nas jeszcze przyjemniejsze. Zdecydowanie warto nieco się nią zainteresować, bo na pewno jest to kraj godny odwiedzenia!

Categories: Turystyka

Comments are closed.